Hastalarımız operasyon planlama sürecinde gelmek isterlerse onlarla birlikte tedavi sürecini planlamak bizi mutlu edecektir. Hastalarımız bize tüm tıbbi bilgilerini ve tetkik sonuçlarını gönderdiğinde alanında uzman doktorların hastaya özel tedavi planlarını hazırlayarak kendileriyle paylaşırız. Hastaya eğer tedavi için birden fazla yöntem kullanımı söz konusu ise hasta ile temasa geçilerek hangi yöntemin seçileceğine hasta ile karar verilir. Hastalar CIAR ile alanının en iyisi olan hekimlerin tıbbi değerlendirmelerine hızlı bir şekilde erişim sağlama imkânına sahip olurlar. Hastaların durumu 24 saat içinde değerlendirilerek hastaya dönüş sağlanır. Hastalar tedavi olabilecekleri merkezler hakkındaki bilgilendirilir ve diğer merkezlerle karşılaştırma yapabilirler. Hastalar tedavide kullanılacak tüm tıbbi teknolojiler hakkında bilgi sahibi olarak karşılaştırma yapabilirler. Hastalar tedavileri için tüm alternatif fiyat seçeneklerine ulaşarak karşılaştırma yapabilir, bütçeleri için en uygun seçeneği seçebilirler.

Uçak biletleri hastanın isteğine bağlı olarak CIAR’ ın anlaşmalı olduğu ve uygun fiyat garantisi olan acente üzerinden ya da hasta tarafından alınır. Eğer hastanın sağlığı uçak yolculuğu için elverişli değilse, hastalar CIAR tarafından uçak ambulansla bulunduğu yerden alınır. Eğer hastaların tedavi öncesi ya da tedavi süresince otelde kalması gerekirse, kendi isteklerine bağlı olarak otel rezervasyonları CIAR tarafından yapılır. CIAR’ ın Türkiye’nin her yerinde hastanelere yakın lokasyonlarda bulunan anlaşmalı otelleri bulunmaktadır. Hastalar bütçesi doğrultusunda kalmak istediği otelleri alternatifler arasından seçebilirler. Hastalar Türkiye’ye ulaştıklarında CIAR hasta temsilcisi tarafından havaalanında karşılanır kalacağı otel ya da hastaneye transferi sağlanır. Hastaya tedavisi süresince kullanabileceği bir telefon ve SIM kart verilir.

Tedaviler JCI sertifikalı yüksek tıbbi teknoloji ve alanının en iyisi doktorların bulunduğu hastanelerde yapılır. Tedavi günü hastaların hastaneye transferi otel ya da havaalanından CIAR’ ın VIP (SUV) araçları ile profesyonel ekibimiz tarafından yapılır. Hastalar, kendilerine eşlik eden ve hasta ile aynı dili konuşabilen CIAR asistanları sayesinde iletişim problemi yaşamazlar. CIAR 7/24 hastaların yanında yer alır. Tedavinin her aşaması doktorlar ve danışmanlarımız tarafından takip edilir.

CIAR hastanın taburcu olduğu gün hastaneden ayrılışı için gerekli tüm organizasyonu yapar. Hastalar kontrol randevuları ve ameliyat sonrası bakım hakkında hastaneden ayrılmadan önce bilgilendirilir. Hastanın havaalanına transferi yapılır. Eğer istenirse, ücreti hasta tarafından ödenen, turistik geziler CIAR tarafından organize edilir.

Hastalar ülkelerine döndükten sonra CIAR ile tedavi sonrası bakım için her zaman irtibata geçebilirler. CIAR hizmet verdiği tüm branşlarda anlaşmalı olduğu hekimleri ve danışmanları ile tedavi sonrası bakım sürecini takip eder.